Choď na obsah Choď na menu
 


Výber šteňaťa

20. 7. 2008

 

 

Pokiaľ Ste si vybrali plemeno, chovateľskú stanicu, komunikovali Ste ohľadne výberu šteniatka pre Vás, je  veľmi pravdepodobné že sa Vám dostane šteňa podľa Vašich predstáv.

Štandard každého plemena zaručuje určité povahové a exteriérové danosti, ale predsa malé odlišnosti v temperamente zvieraťa môžu byť. Povaha psíka sa prejavuje už v šteňacom veku, kedy sa šteniatko musí popri súrodencoch presadiť či už v hre, alebo pri jedle.  Poraďte sa s chovateľom. Strávil so šteniatkami oveľa viac času ako Vy a lepšie vie odhadnúť ich povahu.

 

Veľmi častým  a " dobrým " zvykom býva vybrať si plemeno psa podľa jeho exteriérových vlastností alebo čo horšie , podľa aktuálnej módy. Už tu bola módna vlna pudlíkov, jazvečíkov, golden retrieverov. Teraz sú to maďarské vyžle, Jack Russel teriéri, či dokonca Stredoézijské ovčiarske psi. Nič proti gustu...Pri výbere psa však len vkus nestačí.  

Zamyslite sa, aký život vediete, aké sú Vaše záujmy, ako trávite voľný čas...vyberte si psa, ktorý do Vášho prostredia a Vášho životného štýlu zapadá. Z toho množstva plemien, ktoré nám pobehuje po svete, je vylúčené, že by ste si nevybrali....