Choď na obsah Choď na menu
 


Novinky

1. 8. 2008

 

 21.-22.8.2010 - skvely víkend sme prežili v bratislavskej Petržalke na MVP Duodanube 2010. Audrey sa obidva dni predviedla v triede dorastu a obidva dni získala známku Veľmi nádejná, 1. miesto a postúpila do záverečnej súťaže o Najkrajší dorast. V soboru sa v záverečenej súťaži prebojovala do užšieho výberu 5 najkrajších  súk triedy dorastu !.  Mala som veľkú radosť, avšak najviac ma potešil nádherný posudok francúzskeho rozhodcu. Obidva dni sme strávili v milej spoločnosti Evičky a Jeffryho , Madajky, Martina a ich dvodch úžasných flatov Campiho a Corwina. Najbližšie sa chystáme do rakúskeho Tullnu, kde opat skusime zabojovat v trede dorastu. 

 

 

30.7.2010 - Dnes ma nasa mala nadej Audrey 6 mesiacov !!!. Este pred casom to bola mala bezmocna gulka a teraz krasna psia slecna. Rastie z nej nadherne zviera, ktore sa tak neuveritelne podoba na svoju mamu Taru, az ma to niekedy zaraza. V duchu sa musim smiat, ked si spomeniem, ako sme tu mali na navsteve slecnu ,  ktora sa zoabera vyberom asistencnych a canisterapeutickych psov. Vtedy mala Audrey asi 6 tyzdnov. Bola  ohodnotena, ako prilis temperamenta a nehodiaca sa do vycviku....Audrey je napokojnejsia a zda , ze aj najposlusnejsia z celeho vrhu. Je ucenliva, poslusna a hrozny mazel. Vo vystavnom kruhu je skor vyplasena, ako suveren, ale zlepsuje sa. Ak neratam par ponoziek, po celu dobu, co ju mame nic neznicila, krasne chodi pri nohe, skratka...je uplne ina, ako jej prorokovala jej " sudicka ". Tak velmi sa tesim, ze ju mame. A prajeme je len a len to najlepsie !

26.7.2010 - Azzurko sa ohlásil zo svojho domova. Jeho panička Alenka nám poslala krasne fotky, na ktorých vidno, ako sa ma psik skvele. Po strastiplnom začiatku, kedy sa Azzurko robil svojej rodine vrásky na tvári, sa zdá, že všetko je na dobrej ceste a že z neho vyrastá psík akého si želali. Viac v galárii : vrh a v nových domovoch. 

06.6.2010 -  Klubová výstava Nitra. Rozhodovala rozhodkyňa z VB a Audrey od nej dostala známku VN a v posudku samú chválu : -). Musí sa ešte trošku oťukať v predvedení, ešte stále je zo všetkého trošku vyplašená. Tarka dostala známu VD, čo je vôbec jej prvé vedečko. Nemala svoj deň a ani kondíciu a to sa žiaľ odrazilo na známke. Najbližie sa chystáme na Bratislava - DuoDanube, Audrey sa predvedie v triede dorastu.

Posudok : Very pretty femine puppy, with everything  I am looking for at this age.

 15.5.2010 -  Springdanube Bratislava - naša malá Audrey sa dnes zúčastnila svojej prvej výstavy, v triede baby. Dostala známku VN  / veľmi nádejná / a krásny posudok.

Posudok : typická pekná hlava, dostatočné uhlenie, dobrý hrudník na jej vek, dobrý pohyb

13.3.2010 - štyria z našich malých drobcov už majú svojich budúcich majitelov.

30.1.2010 - Máme štaniatka ! Po dlhom a naročnom pôrode Tarka pr iviedla na svet vrh A. Narodili sa 2 psíci a 3 sučky. Majú sa čulo k svetu !.

25.1.2010 - dnes sme navštívili našu pani veterinárku, ktorá spravila Tarinke ultrazvuk. Všetko vyzerá byť v poriadku a stupeň kotnosti určila pani doktorka na 54. deň. Sme zhruba týždeň pred pôrodom.  Počet šteniatok odhadla pani doktorka na 5-6, ale nevylúčila i početnejší vrh. U psíkov sa nedá veľmi presne určiť počet budúcich šteniatok, takže pani doktorka bola opatrná. Dala nám posledné rady a už nám zostáva len čakať.

23.1.2010 - dnes sme boli na dlhšej prechádzke a na Tarinke vidieť, že sa už šetrí. Nebehá rýchlo ako predtým, je oveľa pokojnejšia. O týždeň až 10 dní sa majú naši juniori narodiť. Pomaly chystáme všetko potrebné pre ich príchod. Dúfam, že to dobre dopadne

14.1.2010 - Tarkine bruško sa pekne zaguľaťuje. Už má za sebou plovicu kotnosti. Pôrod očakávame cca o 20 dní...

23.12.2009 - pod stromček sme dostali fantastickú správu. Tarinka bude maminou  ! Šteniatka sa narodia zhruba koncom januára ! Máme z toho veľkú radosť.  

05.12.2009 - zhruba o mesiac pôjdeme na utrazvuk a dozvieme sa , ci  sa krytie podarilo. Ďakujem rodine, v ktorej Tarka strávila týždeň za starostlivosť a ochotu....

29.11.2009 - Dnes sme odviezli Tarinku na jej prvé krytie. Otcom budúcich šteniatok by mal byť Multi Ch. Atrey Evidog , z chovateľskej stanice Evidog. Atrey je kvalitný pes, tak po stránke exteriérovej, ako aj pracovnej. Dúfajme, že šteniatka sa podaria ... ( viac  - celý článok )

 

 

 

 

 

 

 

 

24.10.2009 - Naša TARA zložila OVVR v 1. cene s počtom bodov 178 !