Choď na obsah Choď na menu
 


ŠTENIATKA

24. 10. 2009

 08.4.2010 - zajtra sa rozlúčime s Applikom. Prídu si poňho jeho noví majitelia, ktorí už namajú doma pre neho všetko pripravené. Naša svorka sa teda navzdy rozíde. I keď pevne veríme, že sa občas s niektorými budeme vídať.

02.4,2010 - Vrh A pomaly ale iste odchádza do svojich nových rodín, k novým majiteľom. Prvý splnený chovateľský sen sa chíli ku koncu, je čas bilancovať. Krytie a brezosť prebehli uplne bez problemov a Tara to zvládla napriek svojmu veku výborne. PO ťažkom pôrode sa narodilo 5 krásnych šteniatok. Ich odchov prebehol bez komplikácií, všetko sme zvládli, šteniatka krásne prosperujú, sú veľmi vydarené. Ja som o veľa skúsebostí bohatšia, už dnes viem, čo by som urobila  nabudúce inak, lepšie. Stálo ma to pár prebdených nocí, kruhy pod očami, trochu neporiadku. Dalo mi to neskutočný pocit radosti  a šťastia. Vidieť ako  drobci rastú, ako sa menia na psie osobnosti a radosť ich majiteľov, keď si šteniatka odnášali do nových domovov, bolo krásne. ...Dom stíchol, šteniatka sa osamostatňujú, už väčšinu času trávia vonku. Na svojich majiteľov čaká Applík a čoskoro po Veľkej noci sa dočká...

Celému vrhu, všetkým našim " áčkam " prajem aby z nich vyrástli úžasné psie osobnosti, ktoré život svojich pánov obohatia, zmenia k lepšiemu. Ukážu, že i pes môže človeka niečo naučiť a byť mu oporou, priateľom, ktorý nesklame. Pes nepozná závisť, nenávisť, či neprajnosť. Pes chce len jedno....pozornosť svojho pána, ktorému túži byť hlboko oddaný.

Majiteľom našich šteniatok prajem v prvom rade veľa zdravia, pretože iba tak bude možné si spoločné chvíle naplno užívať. Prajem im trpezlivosť, ktorú budú na začiatku potrebovať. Doprajte psíkom čas, aby pochopili, čo od nich žiadate. Pes nie je človek, nerozumie ľudskej reči. Verte, že láskavé slovo a zároveň zásadovosť  Vám bude najlepším pomocníkom.

 

30.3.2010 - dnes  od nás odišiel  Azzurko. Je v novom domove a  podľa čestvých správ , sa mu darí skvele. Maj sa krásne Azzurko, tešíme sa na správy o Tebe.  

20.3.2010 - Do nového domova odišla dnes Arwen. Arwenka, miláčik strašne sa tešíme, že v novej rodine si veľmi očakávaná, chcená a  milovaná

19.3.2010 - Ashley  dnes   ako prvá spomedzi súrodencov odišla do svojej novej rodiny, Ashlinka, srdiečko, prajeme Ti šťastný psí život, 

16.3. 2010 - včera boli krpci na svojej prvej veterinarnej prehliadke. Boli statoční, ani nemikli keď im pani doktorka pichla vakcínu. Všetci boli odvážení a vyšetrení. Ešte musíme zvládnuť tetovanie a budú pripravení vyraziť do sveta. 

09.3.2010 - preč sú kľudné dni, keď naše babatká tíško spinkali v pôrodnej bedni. Sú z nich divosi ! Objavujú svet svojimi zvedavými očkami, všade je ich plno...sú to ž normálni hafani, so všetkým, čo k tomu patrí.

28.2.2010 - drobci maju 4 týždne. Dávajú o sebe poriadne vediet....:-). 4x denne papajú granulky, behajú, v čase medzi papaním a spaním sa hrajú a zvádzajú súrodenecké boje...

19.2.2010 - šteniatka majú 20 dní. Majú otvorené očká, skúšajú na čom im narástli nožičky, derú sa im zúbky. Dne s prvý krát ochutnali granulkovú kašičku. Zvládli to skvele !

13.2.2010 - VRH A - Azzuro, Arwen, Audrey,  Ashley a Apple majú dnes 2 týždne ! 

30.1.2010 uzrelo svetlo sveta 5 šteniatok ! Dvaja chlapci a 3 dievčatá. Máme prvé fotky.

 

 

 

 

 

 

 

  Netrpezlivo očakávame narodenie narodenie Tarkiných šteniatok.

Šteniatka sa narodia koncom januára 2010.

 Matka :

Karin a Comitate aureo

 Otec

 Mullti CH Atrey Evidog

Odber šteniatok je konco marca, vo veku 8. týždňov.

Link na Atreyovo potomstvo :  www.besinka.webzdarma.cz

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Šteniatka - foto